Неділя, 07.03.2021, 23:22
Вітаю Вас Гість | RSS

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 248
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Туристичний похід(Звіт)

І. Довідкові відомості про подорож

 

1.1.         Загальні відомості та строки проведення походу.

Маршрут пішохідного походу І категорії складності проходить по території північної-східної частини Любешівського району Волинської області та північно-західної чистини Зарічненського району Рівенщини в межах заплави та призаплавних територій річок Прип’ять і Стохід. Значна частина маршруту – в межах національного природного парку «Прип’ять – Стохід». 

Строки проведення походу  з 13 по 20 липня 2010 року..

1.2. Мета походу.

Метою походу є розвиток і популяризація туризму і краєзнавства серед учнівської молоді, залучення їх до активної діяльності з вивчення історії, культури та природи рідного краю, зокрема особливостей ландшафтів, флори і фауни заболочених територій Волинського Полісся та впливу на них господарської діяльності людини, формування практичних умінь і навичок зі спортивного туризму, організації змістовного дозвілля, популяризації здорового способу життя.

1.3. Нитка маршруту та тривалість походу.

Маршрут походу протяжністю 132 км є замкнутий, розрахований на сім днів і проходить через такі населені пункти та природні об’єкти:   смт Любешів – с. Зарудчі - с. Підкоромілля  -  оз. Люб’язьке (урочище Бейжа) –  с. Люб’язь –  с. Шлапань – с. Гречища – оз. Скорень – с. Дольськ – р. Прип’ять (ур. Муравина) – с. Сваловичі – с. Ніговищи – с. Омит – с. Прикладники – озеро Нобель (с. Котира) - с. Нобель – оз. Засвіцьке – с. Дідовка – с. Заозер’я – оз. Задовжя –  р. Стохід (ур. Попівка) – с. Пожіг – с. Селісок - с. Бучин – с. Зарудчі - смт Любешів.

Тривалість походу -  8 днів, з них  активна частина подорожі – 6 днів,  днювання – 2 дні.

1.4. Запасні варіанти та варіанти виходу з маршруту.

На переході з с. Сваловичі до с. Ніговищи у випадку, якщо болото біля озера Ніговищи є непрохідним, то   запасним варіантом є дорога через ліс в обхід болота. На переході від ур. Попівка до с. Бучин у випадку, якщо неможливо пройти старим  мостом через Стохід, запасним варіантом є дорога через с. Пожіг та с. Селісок.

Аварійні варіанти виходу з маршруту: на території Волинської обл.. – вихід в населені пункти, розміщені на трасі Любешів-Дольськ; на території Рівненської області – вихід до сіл Прикладники або Нобель, які мають транспортне сполучення з райцентром, смт  Зарічне.

1.5. Дозвіл на проведення подорожі.

Позитивне рішення на проведення подорожі дала Маршрутно-кваліфікаційна комісія Волинського обласного Центру туризму, спорту та екскурсій. Шифр МКК: 202-01-1000000.

Похід організовано ЗОШ І-ІІІ ст. с. Великий Курінь Любешівського району згідно плану роботи туристсько-краєзнавчого гуртка. Маршрут походу розроблено спільно з працівниками відділу екологічної освіти та рекреації НПП «Прип’ять – Стохід» з метою вивчення умов для створення постійних туристичних маршрутів по території парку.

Паралельно по даному маршруту ішла група туристів Волинського обласного Центру туризму, спорту та екскурсій (керівник Гнатюк В. Д.)