Неділя, 07.03.2021, 23:17
Вітаю Вас Гість | RSS

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 248
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

С.Великий Курінь

                                  Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня 
                                                         с.Великий Курінь


Не за морями і горами,
Не в тридев’ятім царстві – государстві,
А на Волині, на Поліссі,
Прапрадід наш зробив курінь
Тут на узліссі.
Пройшли роки, пройшли віки…
Але відтоді і донині –
Там, де зорі падають у жито,
Дзвінкою тишею сповите,
Стоїть, неначе в казці,
Зачароване село.
Село Великий Курінь називають…

Перлиною волинського Полісся є Любешівський район, один з чарівних куточків синьоокої Волині. Це край озер і річок, соснових борів і березових гаїв. Кожне село Любешівщини має свої неповторні риси і особливості, красу і велич.

На північний захід від районного центру розташоване село Великий Курінь. Навесні воно потопає у буйному цвітінні садів, які щедро обдаровують плодами дбайливих господарів восени. Бо й справді працьовиті люди живуть тут, зі своїми долями, буднями і святами. Всього пережили великокурінці: часи, коли Україна переходила з рук в руки іноземних держав; коли небо затьмарювала чорна завіса воєнного лихоліття, залишивши після себе море крові, руїни, спустошені поля; революційні катаклізми. Багатою є історія села, його сива минувшина, зіткана із буремно-тривожних і навіть трагічних надій і далеко непростих теперішніх днів, у яких знаходить свій яскравий вияв велич і нездоланна сила людського духу.

Школа радості і добра

Школа в с. В. Курінь була відкрита за часів буржуазно -поміщицької Польщі. В 1933 р. в орендованій хаті було відкрито школу. Першим вчителем був Владислав Семенко. В 30-х рр. по територіальному розподілу с. В. Курінь відносився до Любешівської гміни К-Каширського повіту, Польського воєводства.

В 1936 р. в с. Курінь школа розмістилась в хаті Русила Корнила Єрмолайовича . Вже потім в 1938 р. приміщення школи побудував Зімич Харитон Денисович.

В 1939 р. територію Західної України було приєднано до Радянської України. В той час і до початку Великої Вітчизняної війни у Великому Курені вчителював Лебединський. Через чотири роки війна закінчилась. Народ приступив до мирного будівництва. Знову запрацювали школи. Вчителями були Ніна Камінська, потім Кулішна.

В 1955-58 рр. школу побудували з перевезеної з Білорусії хати голови колгоспу, добудували ще одну кімнату і вчилися там до 1989 р.

Першим директором цієї школи була Лажевська Лідія Прохорівна. На цій посаді замінювали Патлай Галина Гнатівна, Вишкварок Олена Ісаївна, Кух Л. І. Крисько Л. Г. З 1980 р. до відкриття нової школи директором була Петрик М.Б.

У 1989 р. з ініціативи голови колгоспу «Комунар» П. М. Оленовича було збудоване приміщення нової неповної середньої школи. Директором школи був призначений Кундік С. П., його заступником з навчально-виховної роботи Крисько Л. Г. У 1993 р. школу було реорганізовано у ЗОШ І-ІІІ ступеня.

Діяльність школи здійснюється на підставі Закону України «Про загальну середню освіту», «Закону про освіту», «Концепції розвитку загальноосвітньої школи».

Мета роботи школи: підвищення педагогічної майстерності вчителів – ефективний засіб удосконалення навчального процесу; розбудови національної школи засобами відродження народних традицій , культури, мови на уроках та в позакласній роботі.

В школі здійснюється комплекс заходів направлених на інтелектуальний і особистий розвиток виховання і навчання, формування загальнолюдських цінностей, розвиток пізнавальних здібностей, зміцнення здоров’я дітей, їх загартування, фізичний розвиток.

Проблема школи:

«Активізація навчально-пізнавальної діяльності школярів на основі використання сучасних досягнень науки, ППД та інноваційних технологій. Творчий розвиток особистості на уроках і в позаурочний час засобами національної культури».