Понеділок, 08.03.2021, 00:46
Вітаю Вас Гість | RSS

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 248
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Бібліотека школи

Бібліотека ЗОШ с.Великий Курінь
______________________________________________________________

 

З досвіду роботи бібліотекаря ЗОШ І-ІІІ ст. с. Великий Курінь

Кундік Галини Іванівни щодо організації масових та індивідуальних послуг читачам у бібліотеці

Кундік Галина Іванівна

       розпочала трудову діяльність у 1989 році на посаді бібліотекаря Великокурінської ЗОШ І-ІІІ ст. Стаж роботи – більше 20 років. Курсову перепідготовку пройшла у 2008 році. Кваліфікаційна категорія -  «спеціаліст».

     Шкільна бібліотека Великокурінської ЗОШ І-ІІІ ст. – одне з доступних джерел  отримання інформації для учнів та педагогів, найважливіший елемент навчальної діяльності, спрямованої на розвиток освіченої особистості та інформаційне забезпечення навчально – виховного процесу.   

   Бібліотекар школи Кундік Г.І. працює над розвитком особистості школяра засобами художньо-естетичного сприйняття літератури. Працюючи з учнями кожен день і кожну хвилину свого часу, бібліотекар вчить учнів бути ввічливими,  добрими, розумними, зацікавлює школярів книгою, книжковими виставками, бесідами, новою інформацією, новинками з газет і журналів, музикою. І просто – розмовою. 

    В бібліотеці  завжди затишно, спокійно, чисто. Галина Іванівна зустрічає читача з радістю, з  щирою усмішкою, уважно вислухає прохання, дасть пораду, намагається ніколи ні в чому не відмовити  - а це значить, що бібліотека є інформаційним, духовним і естетичним центром школи.   

    У своїй роботі бібліотекар  використовує різні форми бібліотечної роботи: масові, групові та індивідуальні.

    Галина Іванівна постійно виявляє тих, хто проявив особливий інтерес  і зацікавленість тією чи іншою галуззю знань. Особливу увагу приділяє обдарованим учням та учням «групи ризику». Для виявлення дітей цього контингенту  та успішної роботи з ними бібліотекар співпрацює із соціальним педагогом та психологом.   Серед індивідуальних форм роботи з читачами Кундік Г.І. найбільше уваги приділяє бесідам різного характеру: при записі в бібліотеку, про рекомендовану літературу, про прочитані книги, про бібліотеку та інформаційні ресурси. На думку Галини Іванівни, саме бесіди дозволяють здійснювати безпосередній контакт між бібліотекарем і читачем, враховувати його інтереси і вікові особливості. Для читачів-вчителів, адміністрації школи, фахівців психологічної служби Кундік Г.І. використовує  індивідуальне інформування та консультування з певних тем.На допомогу педагогічним працівникам у бібліотеці оформлено тематичні папки : «Видатні українці», «На допомогу вчителю української мови і літератури», « На допомогу вчителю зарубіжної  літератури».

    Групове інформування бібліотекар  організовує напередодні проведення предметних тижнів, конкурсів, свят з нагоди ювілеїв письменників, поетів.

   Масова робота бібліотеки Великокурінської ЗОШ І-ІІІ ст. – складова системи виховної роботи навчального закладу. Ефективними технологіями масової роботи шкільної книгозбірні є книжкові виставки («Новинки методичної літератури»,     «Новинки художньої літератури»,       «Нові підручники», «Любій малечі про цікаві речі», «З далеких мандрів повернулась», «Відчини своє серце добру», «Дзвони Чорнобиля»), книжкові полички («Різдво Христове», «Великодні дзвони дзвонять», «Свято Миколая», «Будь сильним і здоровим»),  дні інформації, години цікавих повідомлень («Це цікаво знати», «Наші улюблені герої з книжок»),   цикли читань, цикли зустрічей («Актуальне інтерв'ю»),  обговорення книг, читацькі конференції, конкурси, різноманітні вікторини, подорожі, усні журнали, літературні вечори і  години («Жінки в історії України», «Видатні діячі нашого краю», «У письменника ювілей», «Літературні портрети», «Син великого народу», «Співець єдиної родини», «Скарбниця духу і добра», «Перлини української народної пісні»).

    Спільно з педагогічним колективом бібліотекар бере участь у проведенні предметних тижнів, надає  допомогу у підготовці  виховних заходів, виступає на педагогічних радах та батьківських зборах.

    Однією з важливих  форм роботи бібліотеки є виховання в учнів інформаційної культури, здобуття

  ними бібліотечно-бібліографічних знань.  Бібліотечні уроки Галина Іванівна завжди проводить в інтерактивній формі. У своїй роботі намагається довести необхідність бережливого ставлення до  фонду бібліотеки.

    Сучасний навчальний процес вимагає від  кожного учня доступу  до  інформації. Комп’ютерні технології  - необхідна умова формування  сучасного  іміджу  шкільної бібліотеки. Щоб швидко й  ефективно забезпечувати та  задовольняти  інформаційні потреби,  інтереси   учнів  і  педагогів,  бібліотека  Великокурінської ЗОШ І-ІІІ ст. поступово перетворюється в бібліотечно – інформаційний медіа-центр.  

СКАЧАТИ---------Матеріали акції "ЖИВИ КНИГО!"

   

 

 

Досвід вивчено і узагальнено методистом РМК  відділу освіти   Крат Н.А.